איך לבחור רואה חשבון לעסק?

שבעת כללי הברזל!


מה היא הוצאה מוכרת לצרכי מס הכנסה ומעמ?

 

במציאות העסקית המורכבת של זמננו, כל בעל עסק זקוק לרואה חשבון שילווה וייצג אותו אל מול רשויות המס משלב הקמת העסק ועד שלב התפעול השוטף בעסק.
 
אם כן כיצד לבחור את רואה החשבון הנכון, שיוכל לטפל במקצועיות ובמסירות בצורכי העסק ושיהיה לעזר משמעותי בקבלת החלטות ואפילו ישמש כמעין מנטור.
 

שבעת כללי הברזל

  1. היפגשו עם המועמדים לתפקיד - הרושם שמתקבל במפגש פנים אל פנים מספק בדרך כלל אינדיקציה טובה יותר לגבי המועמד. כך אפשר לבחון את הכימיה שנוצרת איתו, שהרי התנהלות של לקוח ורואה חשבון ביסודה היא מערכת של יחסי אמון והארכה הדדייים.
  2. שאלו שאלות - שאלו שאלות מקצועיות שעולות מהמציאות הפיננסית של העסק, בחנו את אופי התשובה ואם היא מספקת לדעתכם, שאלות לדוגמא: מהי תדירות בדיקות תכנון המס המומלצת? כיצד תתבצע התקשורת בינך לבין המשרד? מהן בדיקות האופטימיזציה שנערכות ובאיזה תדירות?
  3. בקשו המלצות של לקוחות - בקשו מרואה החשבון שמות של ממליצים, בשיחה עם לקוחותיו, תוכלו להצליב את האינפורמציה שקיבלתם בפגישה עם רואה החשבון, לעומת האינפורמציה שמתקבלת מהממליץ. סביר להניח שמשרד, שמחזיק כמות גדולה של לקוחות, הוא משרד מיומן, עתיר ניסיון וידע בטיפול בלקוחות, תוך יכולת מתן שרות ברמה נאותה.
  4. בררו את הרקע של המועמד - בדקו היכן עבד רואה החשבון היכן למד ומה הסמכתו - לכל ענף יש מדדים וחוקים ספציפיים, המצריכים בקיאות רבה.
  5. בדקו את החוזה - יש לבדוק היטב את טיב ההתקשרות החוזית עם רואה החשבון ואת האפשרות לסיימה בהתאם לשיקול דעתכם.
  6. משרד קטן או גדול? - גודל משרד רואה חשבון ומספר שנות פעילותו הינו מדד לרמת הידע והשירות שתוכל לקבל מהמשרד. משרד שמעסיק מספר רואי חשבון ויועצי מס סביר שיהיה בקי ביותר תחומים ויהיה בעל ניסיון רב יותר לעומת משרד רואה חשבון קטן ממנו משרד ותיק הינו בעל נסיון רב שנים בהתנהלות מול מס הכנסה מע"מ וביטוח לאומי.
  7. השתמשו במנועי חיפוש באינטרנט - הקשת שם המשרד בגוגל או במנועי חיפוש אחרים, תספק לכם הרבה אינפורמציה אודות המועמדים, שלילית וחיובית כאחד.
 
צור איתנו קשר ונשמח לעזור בכל שאלה
בטלפון: 09-7674437 - שלוחה 4